844 666 844 info@pragomed.cz

Příbalový leták

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

DOPLNĚK STRAVY
Složení tablety (1. DÓZA): D-manóza 1000 mg
Složení tobolky (2. DÓZA): Heřmánek pravý, třapatka nachová, zlatobýl obecný, vitamin C, vitamin E, rutin, vitamin A, vitamin D
Složení tobolky (BLISTR): Boswellia serrata, curcumin, salicin, aescin

PRO VÁŠ ZDRAVÝ MOČOVÝ MĚCHÝŘ

POSÍLENÁ PÉČE FYTO PŘÍPRAVKU

PRO UDRŽENÍ ZDRAVÉ SLIZNICE MOČOVÉHO MĚCHÝŘE

VYSOKÝ OBSAH D-MANÓZY

PŘISPÍVÁ KE SPRÁVNÉ FUNKCI MOČOVÉ SOUSTAVY

UNIKÁTNÍ SLOŽENÍ ROSTLINNÉHO PŮVODU

TŘÍFÁZOVÉ DÁVKOVÁNÍ

1. CO OBSAHUJE ProfiUro Infekt FORTE?

Doplněk stravy ProfiUro Infekt FORTE pro zdravé močové cesty má unikátní třífázové dávkování. Obsahuje 2 dózy s rozdílným obsahem a 1 blistr.

ProfiUro Infekt FORTE obsahuje vysokou dávku D-manózy a unikátní kombinaci léčivých bylin a vitaminů, které přispívají k udržení zdravé sliznice močového měchýře a správné funkci celé močové soustavy.

1. DÓZA, TABLETY

1. DÓZA obsahuje bílé tablety s vysokým obsahem D-manózy

1. DÓZA (20 tablet nebo 40 tablet)
Obsah v 1 tabletě ve 2 tabletách
D-manóza 1000 mg 2000 mg

D-manóza je jednoduchý cukr, který není metabolizován a organismus jej téměř zcela vylučuje do moči.

2. DÓZA, TOBOLKY

2. DÓZA obsahuje zelenobílé tobolky s obsahem rostlinných extraktů a vitaminů, které podporují zdraví močových cest, napomáhají k udržení zdravé sliznice močového měchýře a přispívají ke správné funkci močové
soustavy a komfortu močení.

 

2. DÓZA (20 tobolek nebo 40 tobolek)
Obsah v 1 tobolce % RHP*
Heřmánek pravý, extrakt 125 mg -**
Třapatka nachová, extrakt 125 mg
Zlatobýl obecný, extrakt 125 mg
Vitamin C 100 mg 125,0
Vitamin E 10 mg 83,3
Rutin 10 mg
Vitamin A 2 mg 250,0
Vitamin D 10 µg 200,0

*RHP referenční hodnota příjmu
**RHP nebyla stanovena

Heřmánek pravý (Matricaria recutita) má uvolňující a relaxační účinky. Je také antioxidantem a přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu. Květ heřmánku obsahuje silice, deriváty kyselin a další důležité látky.

Třapatka nachová (Echinacea purpurea) přispívá k udržení správné funkce dolních močových cest a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Třapatka nachová je významná léčivka z čeledi hvězdnicovitých a získávají se z ní silice, mastné kyseliny, polysacharidy a fenolické látky.

Zlatobýl obecný (Solidago virgaurea) přispívá ke správné funkci močové soustavy, zdraví močového měchýře a dolních cest močových. Zlatobýl je také antioxidantem a podporuje obranyschopnost a odolnost organismu. Obsahuje třísloviny, silice, diterpeny, flavonoidy, saponiny a další látky.

Vitamin C (kyselina L-askorbová) přispívá ke správné funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem. Podporuje tvorbu kolagenu pro normální funkci krevních cév a jejich stěn.

Vitamin E (tokoferol) přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Vitamin E patří mezi vitaminy rozpustné v tucích.

Rutin je rostlinný bioflavonoidní glykosid, který se nejvíce vyskytuje v pohance obecné, chřestu a slupkách rajčat a jablek nebo ve výluhu zeleného či černého čaje.

Vitamin A (retinol) přispívá ke zdravému stavu sliznic včetně sliznice močového měchýře a normální funkci imunitního systému. Je rozpustný v tucích a jeho zdrojem jsou např. rybí tuk, játra, mrkev a listová zelenina.

Vitamin D (kalciferol) přispívá ke správné funkci imunitního systému, udržení normální činnosti svalů a normálnímu využití vápníku a fosforu v organismu.

BLISTR, TOBOLKY
BLISTR obsahuje 10 zelených tobolek s komplexem rostlinných extraktů, které se užívají společně s tabletami a tobolkami z 1. a 2. DÓZY po dobu prvních 5 dní užívání ProfiUro Infekt FORTE. Podporují celkovou fyzickou
a psychickou pohodu, přispívají ke správné funkci oběhové soustavy a mikrocirkulaci krve v tkáních.

BLISTR (10 tobolek)
Obsah v 1 tobolce ve 2 tobolkách
Boswellia, extrakt 300 mg 600 mg
Curcumin 25 mg 50 mg
Salacin 25 mg 25 mg
Aescin 10 mg 20 mg

Boswellia serrata neboli kadidlovník pilovitý se nazývá také indické kadidlo. Pryskyřice stromu byla již odedávna používána k léčebným účelům v ajurvédě, tradičním indickém lékařství. Extrakt z pryskyřice s obsahem boswellových kyselin má příznivý vliv na funkci srdce, dýchacího a trávicího systému.

Curcumin je extrakt získaný z oddenku kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa). Kurkuma je příbuzná zázvoru, pochází z jižní Asie a přezdívá se jí indický šafrán. Používá se v tradičním indickém léčitelství ajurvédě, ale také jako známé koření a žluté barvivo kurkuma. Extrakt curcumin podporuje správnou funkci jater a trávení (podporuje produkci trávicích šťáv, usnadňuje trávení a zažívání) a také přispívá ke správnému stavu a funkci kloubů.

Salicin tvoří aktivní složku kůry vrby bílé (Salix alba) a je velmi podobný kyselině acetylsalicylové, známé jako aspirin, která byla právě z kůry vrby poprvé extrahována. Vrba bílá podporuje relaxaci a celkovou psychickou a fyzickou pohodu a přispívá k hormonální rovnováze.

Aescin patří mezi triterpeny a získává se z kaštanů, semen jírovce maďalu (Aesculus hippocastanum). V organismu aescin působí jako antioxidant, podporuje cirkulaci krve a správnou mikrocirkulaci krve v končetinách.


Složení 1 tablety (1. DÓZA): D-manóza, plnidlo: mikrokrystalická celulóza, protispékavé látky: stearan hořečnatý rostlinný, oxid křemičitý.

Složení 1 tobolky (2. DÓZA): heřmánek pravý (Matricaria recutita, extrakt z květu), třapatka nachová (Echinacea purpurea, extrakt z natě), zlatobýl obecný (Solidago virgaurea, extrakt z natě), želatina, emulgátor: celulóza, vitamin C (kyselina L-askorbová), vitamin E (DL-alfa-tokoferyl-acetát), rutin,
protispékavá látka: oxid křemičitý, zvlhčovadlo: stearan hořečnatý, vitamin A (retinyl-acetát), vitamin D (cholekalciferol), barviva: oxid titaničitý, chlorofyl.

Složení 1 tobolky (BLISTR): extrakt z pryskyřice kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata) s obsahem 65 % boswellových kyselin, želatina, emulgátor: celulóza, kůra vrby bílé (Salix alba) s obsahem 25 % salicinu, extrakt ze semen jírovce maďalu (Aesculus hippocastanum) s obsahem 20 % aescinu, extrakt z oddenku kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa) s obsahem 95 % curcuminu, plnidlo: stearan hořečnatý, protispékavá látka: oxid křemičitý, barviva: oxid titaničitý a chlorofylin.

2. PRO KOHO JE ProfiUro Infekt FORTE URČEN?

Doplněk stravy ProfiUro Infekt FORTE doporučujeme užívat těm, kteří pečují o zdraví svých močových cest. Díky originálnímu složení převážně rostlinného původu doplněnému vitaminy podporuje zdraví močových cest, napomáhá k udržení zdravé sliznice močového měchýře a přispívá ke správné funkci močové soustavy a komfortu močení.

3. JAK SE ProfiUro Infekt FORTE UŽÍVÁ?

Balení doplňku stravy ProfiUro Infekt FORTE obsahuje 2 dózy s rozdílný obsahem a 1 blistr. Má unikátní třífázové dávkování.

Denní dávkování:
Ráno užívejte 1-2 tablety z 1. DÓZY dle potřeby a večer vždy 1 tobolku z 2. DÓZY. V prvních pěti dnech se užívání doplňuje zelenými tobolkami z BLISTRU. Přesný popis najdete v následujícím dávkovacím schématu. Tablety i tobolky se užívají vždy s jídlem nebo po jídle, doporučujeme dostatečně zapít vodou. Tablety z 1. DÓZY je možné před užitím rozlomit nebo rozdrtit.

Balení 20 tablet + 20 tobolek + 10 tobolek
Tablety 1. DÓZY se užívají 10-20 dní, tobolky 2. DÓZY se užívají 20 dní, tobolky z BLISTRU se užívají po dobu prvních 5 dní.

Balení 40 tablet + 40 tobolek + 10 tobolek
Tablety 1. DÓZY se užívají 20-40 dní, tobolky 2. DÓZY se užívají 40 dní, tobolky z BLISTRU se užívají po dobu prvních 5 dní.

Dávkovací schéma Ráno V poledne Večer
1. DÓZA 1-2 0 0
2. DÓZA 0 0 1
BLISTR 1 0 1

Přípravek je rostlinného původu, nevzniká na něj rezistence a jeho dlouhodobé užívání je bezpečné.

4. UPOZORNĚNÍ

Přípravek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah a dohled dětí! Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

5. SKLADOVÁNÍ

Skladujte při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě.

6. ČÍM JE PŘÍPRAVEK ProfiUro Infekt FORTE UNIKÁTNÍ?

Přípravek ProfiUro Infekt FORTE byl vyvinut ve spolupráci s odborníky v ČR. Jedná se o zcela inovativní a moderní doplněk stravy s unikátním složením látek převážně rostlinného původu, které pečují o močový systém, mají příznivé účinky na zdraví močového ústrojí a přispívají ke dlouhodobému komfortu močových cest a močení. Přípravek má originální třífázové dávkování.

S Certifikátem o zdravotní bezpečnosti Státního zdravotního ústavu v Praze.

Výrobce:
PRAGOMED, s. r. o.
Drtinova 467/2a
150 00 Praha 5, Česká republika

Hmotnost obsahu:

Balení 20 tablet + 20 tobolek + 10 tobolek:
1. DÓZA (20 tablet): 24 g
2. DÓZA (20 tobolek): 15 g
BLISTR (10 tobolek): 7 g

Balení 40 tablet + 40 tobolek + 10 tobolek:
1. DÓZA (40 tablet): 48 g
2. DÓZA (40 tobolek): 31 g
BLISTR (10 tobolek): 7 g

Navštivte náš

EnglishCzech